Greitųjų kreditų teikėjai taip pat turi įsipareigojimų

Manote, jog tik besiskolinantieji turi tam tikrų įsipareigojimų? Dabar ir paskolų teikėjai yra priversti laikytis griežtos tvarkos. Greitųjų kreditų bendrovės turi laikytis įstatymų, kuriuose yra nurodoma visa tvarka tarp kreditorių ir klientų santykių. Tai reiškia, kad jau nebėra tie laikai, kai paskolų tiekėjai galėdavo imti tokias palūkanas, kokias užsimanydavo. Viskas yra reguliuojama, o kadangi Lietuva įsivedė eurą, prognozuojama, kad kreditoriai dar labiau pagerins skolinimosi sąlygas. Apie visus greitųjų kreditų įsipareigojimus kalbame žemiau.

Šios bendrovės turi užtikrinti, kad jokiu būdu iš kliento nebus paimta tokia suma, kuri būtu didesnė nei nurodoma vartojimo kredito įstatyme. Čia kalbame apie palūkanas – kaip teigėme aukščiau, jos yra fiksuotos. Greitųjų kreditų bendrovės įsipareigojo, kad iš klientų neims tokių sumų, kurios viršytų BVKKMN. Apie tai skaitykite būtent vartojimo kredito įstatyme. Apibendrinant, per metus iš jūsų gali būti pareikalauta daugiausia dvigubos sumos nei skolinotės. Tai reiškia, kad jeigu metams paėmėte 300 eurų kreditą, tai daugiau 600 eurų jūsų negali reikalauti joks kreditorius. Žinoma, visos palūkanos yra nustatomos paskolos sutartyje, todėl apie jas žinote iš anksto. Tiesiog, jeigu matote, kad sutartyje yra nurodomos per didėlė palūkanos t.y. tokios, kurios pažeistų įstatymą, turite kreiptis į Lietuvos banką – jis viskas sutvarkys itin greitai.

Greitųjų kreditų bendrovės žino, kad joms yra draudžiama skolas priimti vekseliais. Trumpai tariant, vis dar pasitaiko atvejų, kad esant vėlavimui, skolininkas yra perduodamas skolų išieškojimo bendrovėms. Šios atvyksta ir reikalauja pasirašyti vekselį – jokiu būdu to nedarykite, nes tai draudžiama. Kreditoriai elgiasi neteisėtai, jeigu jie reikalauja pasirašyti šį dokumentą. Tuo labiau, kad šiuo skolos rašteliu, jūs negarantuojate, kad gausite didesnį laiko tarpą atsigavimui ir tinkamam skolų vykdymui. Jeigu kreditorius reikalauja pasirašyti vekselį – nedelskite ir kreipkitės į Lietuvos banką arba vartotojų teisių apsaugos inspekciją.

Kreditoriai įsipareigojo, kad visada perskaičiuos palūkanas, jeigu skolininkas gražins kreditą anksčiau. Taip, jūs turite reikalauti perskaičiavimo, jeigu to nedaro pats kredito teikėjas. Yra įstatymuose numatyta tokia tvarka, tad jeigu jis vis tiek reikalauja tos pačios sumos, kreipkitės į atitinkamas institucijas.