Ar tikrai negražintas kreditas užtraukia kalėjimą?

Ko gero televizijoje matėte įvairias pokalbių laidas, kuriose buvo teigiama, jog kai kurie žmonės dėl negražintų paskolų sėdo į kalėjimą? To baimintis neturėtumėte, jeigu jūsų paskola nebuvo negražinta piktybiniu būdu. Daug informacijos nuslepia ir patys besiskolinantieji ir bausmes atlikę asmenys, todėl svarbu žinoti, kad čia didžiausia kaltė krenta būtent ne kreditoriams, o patiems vartotojams. Jeigu jums nepasisekė ir nesugebėjote grąžinti kredito ar didesnės paskolos – jūs į kalėjimą nesėsite. Tokia bausmė skiriama esant tam tikroms aplinkybėms, kurias ir pateikiame žemiau.

Reali laisvės atėmimo bausmė taikoma sukčiams, o ne paprastiems prasiskolinusiems žmonėms.

Galvojate kaip čia dabar suprasti viską? Paprasčiausiai, laisvės atėmimo bausmė už negražintą kreditą gali būti taikoma tada, jeigu tas kreditas buvo paimtas sukčiavimo būdu. Pavyzdžiui, jeigu buvo pateikta klaidinga informacija, kuri neatitiko realybės. Tai yra prilyginama sukčiavimui, o už tai juk jau yra baudžiama pagal LR baudžiamąjį kodeksą. Sukčiavimas yra pagrindinė priežastis kodėl prasiskolinę asmenys yra sodinami į kalėjimą.

Taip pat turite žinoti, kad sukčiumi galite būti laikomi ir tokiu atveju, jeigu naudojatės kitų žmonių asmeniniais duomenimis. Pasitaiko tokių žmonių, kurie duoda savo asmeninius duomenis – banko sąskaitos numerį, asmens kodus bei prisijungimus prie el. bankininkystės mainais už kažkokią pinigų sumą. Aišku, jiems yra pasakoma, kad nieko blogo nebus daroma, tačiau paprasčiausiai, sukčiai, kad ir pažįstami žmonės, paima paskolų ir jas gavus, perveda jau į kitas sąskaitas. Kalčiausias lieka būtent žmogus, kuris davės savo duomenis pažįstamam žmogui. Tai yra sukčiavimas, todėl net ir nenorėdami galite prisidaryti bėdų. Neveltui yra sakoma, kad niekam negalima atiduoti savo asmeninės informacijos, tuo labiau tos, kuri susijusi su bankininkyste, o taip negalite naudoti kitų žmonių duomenų.

Reali laisvės atėmimo bausmė gali būti taikoma ir tada, jeigu asmuo skolinasi vienu metu taip, kad nei vienas kreditorius nespėtų pamatyti esamų įsipareigojimų. Trumpai tariant, jeigu jūs žaibiškai skolinatės iš kelių kredito bendrovių vienu momentu ir negražinate tų paskolų, jums gali grėsti kalėjimas. Kodėl? Turite viską daryti atsakingai – jūs tokiu greitu skolinimusi neleidžia kitiems kreditoriams matyti prisiimtų naujų įsipareigojimų, todėl teisme sunku bus įrodyti, kad jūs tai darėte nepiktybiškai ir nesiekiant apgauti. Jeigu kreditoriai matytų viską tvarkingai, iš visų tų bendrovių skolintis negalėtumėte, nes būtumėte pasiekę tam tikrą ribą.