Būdai padėsiantys padidinti kredito reitingą

Besiskolinantys žmonės vis dažniau susiduria su terminu – kredito reitingas. Kas tai yra? Paprasčiausiai, tai rodiklis, kuris parodo kiekvieno asmens skolinimosi galimybes. Kiekvienas asmuo turi skirtingą kredito reitingą, nes jis priklauso nuo daugelio faktorių. Kalbėdami apie asmenis, turime galvoje ne tik fizinius, bet ir juridinius – Lietuva, kaip valstybė taip pat turi šį reitingą, kuris dar įvardijamas „skolinimosi reitingu“. Esmė tame, kad šis rodiklis daro įtaką paskolų gavimo galimybėms – nuo jo priklauso ar jums kas nors norės suteikti paskolą, ar jums bus suteiktos lizingo paslaugos ir t.t. Šis rodiklis parodo kokio rizikingumo grupėje esate. Kiekvieną rodiklį galima padidinti, o taip pat ir šį – su tam tikrais patarimais, jį pakelsite jums palankia linkme.

Jeigu norite gero kredito reitingo – rodykite visas gaunamas pajamas.

Nemažai žmonių skundžiasi, kad jiems niekas nenori suteikti greito kredito, nors gauna pajamas nelegaliai t.y. ne iš oficialios darbovietės. Patys pagalvokite – jeigu jūs slepiate gaunamas pajamas, tai kaip kreditorius matys, kad jūs apskirtai jas gaunate? Jūs turite deklaruoti viską – kuo daugiau pajamų deklaruosite, tuo didesnis kredito reitingas puikuosis įvedus jūsų duomenis. Neturėtumėte slėpti pajamų – jeigu uždirbate pinigų kitais būdais, tai sumokėkite mokesčius ir rodykite, kad juos tikrai gaunate.

Senų skolų atsikratymas pakelia kredito reitingą.

Jeigu planuojate imti būsto paskolą, bet turite smulkių kreditų, tai siūlytume juos kuo greičiau grąžinti. Juos grąžinti reikėtų dar prieš tai kai eisite kreiptis į banką dėl būsto paskolos. Paprasčiausiai, turimi finansiniai įsipareigojimai smukdo jūsų reitingą. Kuo daugiau jų turite, tuo prastesnę situaciją matys bankas. Tai liečia ne tik smulkius kreditus, tai galioja visoms lizingo paslaugoms. Pavyzdžiui, net jeigu ėmėte kompiuterį ar telefoną išsimokėtinai, grąžinkite visą sumą kuo greičiau – taip padidinsite savo skolinimosi galimybes, nes bankas tada matys, kad esate pajėgus prisiimti naujus. Tuo labiau, grąžinimas anksčiau laiko tik uždeda dar didesnį pliusą prie jūsų finansinė reputacijos.

Negrąžinti greitieji kreditai – kilpa norintiems gero kredito reitingo.

Net nesitikėkite, kad jūsų kredito reitingas bus tobulas, jeigu anksčiau negrąžinote kredito ar neatsiskaitėte už kažkokias paslaugas. Tokiu negrąžinimu jūs savo reitingą sužlugdėte ilgam laikotarpiui ir jį atitaisyti bus labai sudėtinga.