Būsto paskola suteikiama pagal griežtas sąlygas

Jeigu planuojate būsto pirkimą Lietuvoje, turėtumėte pasidomėti šia rinka, nes skolinimosi sąlygos kiekviename banke yra labai griežtos. Būsto paskolos yra išduodamos pagal bankų nustatytas vidines taisykles, kurias, be jokių išimčių turi atitikti kiekvienas klientas. Svarbus žinoti, kad dažniausiai neigiamą atsakymą gauna jaunuoliai – jiems yra pateikiama informacija kaip viskas turėtų būti. Siūlytume paskaityti žemiau, nes pasakojame ko dažniausiai reikalauja bankai iš tų, kurie nori gaut paskolą būstui.

Pirmiausia, kiekvienam norinčiam pirkti būstą, reikia turėti nustatyto dydžio pirmąją įmoką. Trumpai tariant, jūs turite kažkiek pinigų turėti būtent savo. Ne, skolintis negalite – kiti finansiniai įsipareigojimai dar labiau pakenks. Ta suma, aiškiau kabant, turi būti sutaupyta jūsų pačių, kad bankas galėtų tinkamai įvertinti jūsų sprendimus elgiantis su finansais. Net Lietuvos bankas yra nustatęs, kad imant būsto paskolą, kiekvienas klientas turėtų nustatytą sumą. Ta suma išreiškiama procentine išraiška ir gali kisti pagal Lietuvos banko įsakymus. Tad vienas svarbiausių akcentų – būtina turėti dalį sumos pačiam.

Jeigu esate dirbantis vos trumpą laiką, jums paskola būstui nebus suteikta. Kiekvienas klientas turi būti pradirbęs nemažiau 2 metus toje pačioje darbovietėje. Bankai žiūri paskutinių dviejų metų gaunamus darbo užmokesčius, tad jeigu atlyginimas yra tolygus, jūs galite tikėtis kažkokio pasiūlymo. Jeigu jis yra mažėjantis ir kintantis, bankas jau pats apskaičiuos kiek iš tiesų jūs gaunate pajamų. Taip pat daug ką lemia pati darbovietė – jeigu ji įtraukta į bankų juoduosius sąrašus – jūs nebusite banko klientas ir negausite paskolos. Nemažą reikšmę prideda ir jūsų einamos pareigos. Tad kitas svarbus akcentas – jūsų karjeros perspektyvos ir dabartinė situacija.

Jeigu bankams kyla klausimų dėl jūsų galimybių, dažniausiai bus reikalaujama turėti laiduotoją arba bendraskolį. Tai reiškia, kad laiduotojas mokės jūsų įmokas, jeigu to patys nepajėgsite daryti. Laiduotoju taip pat negali būti bet kas – tik atsakingas žmogus. Bendraskolis reiškia tai, kad ta paskola būtų imama ne vien jūsų. Tai reiškia, kad tokia paskola gali būti imama su sugyventiniu ar sutuoktiniu, bet aišku – įsipareigojimai būna dalinami abiems pusėms, kaip ir perkamas būstas.