Būsto paskolų gavimas Lietuvoje

Jeigu stengiatės grąžinti skolas anksčiau laiko, ko gero kiekvienas kredito teikėjas pasakys, kad esate atsakingas asmuo. Tačiau kaip bebūtų, yra žmonių, kurie nesuvokia, kad pinigų skolinimasis bei kitų lizingo paslaugų užsakymas gali būti itin žalingas. Tai taikoma tik tiems, kurie vargiai suvokia, kad jų galimybės yra ribotos. Viskas priklauso nuo jūsų gaunamų pajamų sumos bei rūšies. Jeigu ateityje planuojate imti būsto paskolą, turite rinktis atsakingus sprendimus – kiti gali jums sutrukdyti įsigyti išsvajotą būstą su paskola.

Pirmiausia, reikėtų vengti reguliaraus skolinimosi. Pavyzdžiui, būsto paskolų teikėjai visada apžvelgia bent jau poros pastarųjų metų finansinius veiksmus. Tai reiškia, kad jie peržiūrės kiek kartų per paskutinius kelerius metus naudojotės greitaisiais kreditais ar vartojimo paskolomis. Jeigu jūs esate iš tų žmonių, kurie, grąžinę kreditą, po kelių dienų vėl ima ilgalaikę paskolą, ko gero kreditoriai nenorės rizikuoti skolinti pinigų būsto įsigijimui. Tai reikštų tik vieną dalyką – jūs esate laikomas tokiu žmogumi, kuris nemoka planuoti savo finansų. Taip dažnai nutinka, kurie skolinasi intensyviai. Nors ir grąžinate viską pagal nustatytą tvarką, bet banko paskolų teikėjai būstui jums pinigų turbūt neskolins.

Jeigu ieškote kas galėtų finansuoti būsto įsigijimą, visada siūloma apžvelgti net ir internete esančias bendroves. Jeigu jūsų nekilnojamas turtas nėra itin brangus, na pavyzdžiui – kainuoja tik apie 10 000 eurų, tada tokią paskolą galite gauti ir internetu pateikę paraišką. Negalvokite, kad internete jums kas perves tokias sumas – jos pervedamos tik tada, kai klientas atvyksta tiesiai į vietą, nes tada tenka rodyti visus dokumentus bei akis į akį pakalbėti apie ateities planus. Internete rasite visą aktualią būsto paskolų informaciją, bet nepamirškite, kad teigiamą atsakymą dažniausiai gausite tik tada, kai bus matoma, jog jūsų kredito reitingas bei istorija niekuo nėra „nusikaltę“.

Prieš teikdami paraiškas dėl nekilnojamo turto paskolos, siūlytume sumokėti visus kreditus, taip pat sumažinti ir naudojamas lizingo paslaugas, jog mėnesio įmokos taip baisiai neatrodytų kreditoriui. Tai galbūt jums padės išvengti skeptiškų kreditoriaus žvilgsnių.