Elektroninė paskolos sutartis tarp fizinių asmenų

Tenka paskolinti pinigų žmogui, kuriuo nelabai norisi pasitikėti? Galvojate kokia paskolos sutartis jūsų pinigus apsaugotų garantuotai? Jums nėra būtina ranka pasirašyti skolos raštelio, nes elektroninė paskolos sutartis dabar gali būti sudaroma tiek tarp fizinių asmenų, tiek ir tarp įmonių. Paprasčiausiai, jums reikia turėti banko sąskaitą, o taip pat ją privalo turėti ir asmuo, kuris nori pasiskolinti pinigų. Čia nereikia domėtis įstatymais – jeigu abu turite prieigą prie elektroninės bankininkystės ir pervedimus galite daryti internetu, tai toks pinigų skolinimas gali vykti ir nuotoliniu būdu. Siūlytume atidžiai peržiūrėti žemiau pateikiamą informaciją – ji pravers net ir tais atvejais, jeigu pinigus skolinate internetu asmeniui, kuris yra kitame Lietuvos mieste.

Banko sąskaitos reikalingos tam, kad  būtų nustatytas skolintojas ir skolininkas.

Pirmiausia, turite pavaizduoti skolinimo faktą. Tai padaryti nėra sunku. Tiesiog, pinigų norintis pasiskolinti žmogus į jūsų banko sąskaitą turi pervesti mokestį, dažniausiai – simbolinį, vieno cento sumą. Nesvarbu, kad pervedimas kainuos keliasdešimt centų – tai mažas mokesti už apsidraudimą. Esmė tame, kad skolininkas taip parodys, jog jis prašo paskolos, nes jis mokėjimo paskirtyje turės nurodyti maždaug tokį tekstą: „Prašau paskolinti pinigų. Noriu pasiskolinti 100 eurų. Įsipareigoju paskolintą sumą gražinti iki 2015-10-10“. Tai yra elementaru ir aišku – tekstas gali būti trumpesnis, tačiau jis privalo būti suprantamas ir jame turi būti matomas prašymas bei įsipareigojimas gražinti skolą nustatytu laiku. Jeigu skolinate su palūkanomis, tai skolininkas turės nurodyti ir kokią sumą jis sutinka gražinti.

Gavus simbolinį mokestį ir prašymą, jūs pervedate pinigus į skolininko banko sąskaitą.

Galiausiai, jūs turite pervesti pinigus į to žmogaus sąskaitą, tačiau aišku – į tą pačią, kurią jis naudojo siųsdamas prašymą. Kai skolinsite pinigus, mokėjimo paskirtyje nurodykite pagal kokį prašymą skolinate – nurodykite sąskaitos išrašo numerį, kurį rasite atsidarę gauto vieno cento pervedimo išrašą. Jūsų paskolos suteikimas mokėjimo paskirtyje turi būti su maždaug tokiu tekstu: „Skolinu pinigus pagal asmens prašymą. Prašymas sąskaitos išraše NR XXX“. Žinoma, vietoj iksiukų įrašote to prašymo sąskaitos išrašo numerį. Tai nėra viskas – čia jūsų paskolos suteikimo informacija. Prieš pervedant pinigus, paprašykite skolininko asmens kodo, o jį įrašysite į nurodytą laukelį. Matote, jeigu jis duos klaidingą asmens kodą, bankas neleis daryti pervedimo, o tai reiškia, kad skolininkas jus bando apgauti ir pinigų nesiruošia gražinti. Paprašykite ir gyvenamosios vietos adreso bei telefono numerio su el. paštu – nesėkmės atveju, galėsite kreiptis į skolų išieškojimo bendroves su turima informacija – jos tikrai apsiims išieškoti tokią akivaizdžią skolą, tuo labiau, kad toks paskolos įforminimas jau yra išbandytas ir teismų praktikoje.

Ši skolinimo procedūra yra tinkama skolinant pinigus fiziniams bei juridiniams asmenims. Teismas greitai išduos vykdomąjį raštą net jeigu skolininko adresas bus neteisingas.