Greitieji kreditai: kas laukia neatsakingų asmenų?

Kartais spaudoje galima pamatyti straipsnius, kuriuose pasakojama apie greitųjų kreditų sukeliamą žalą – juose aprašomos kažkurių piliečių problemos. Verta pastebėti, kad didžiausia žala kyla būtent dėl neapgalvotų sprendimų – greitieji kreditai nėra skirti tiems, kurie nežino kaip tas skolas jie grąžins. Skolinimasis internetu ar kitais būdais visada kenkia net ir sąžiningai bei laiku sumokant visas įmokas. Tiesiog Lietuvos rinkoje yra įvairiausių situacijų, kurios tik patvirtina faktą, jog tik atsakingi asmenys nesulaukia jokių pasekmių.

Greitųjų kreditų bendrovės, kaip ir kiti paskolų teikėjai, turi teisę teisiniais keliais reikalauti savo pinigų. Me nekalbame apie paskolos sumą – kreditoriai gali reikalauti jiems priklausančių pinigų t.y. paskolos sumos, palūkanų, delspinigių, administravimo mokesčių, teisinių išlaidų ir t.t. Jeigu asmuo neatsakingas ir nesiruošia grąžinti kreditų, jam gresia dideli nemalonumai.

Be jokios abejonės, vengiantys atsiskaityti patirs didžiulę žalą savo gyvenimui. Pirmiausia, jiems bus atliekamas priverstinis skolų išieškojimas – teismai, antstoliai, išieškojimo bendrovės. Tai padidins nuostolius, kurie bus patirti dėl neatsiskaitymo. Kuo labiau vengsite, tuo didesnes sumas teks grąžinti. Tai nėra vienintelės pasekmės – jums gali būti sukeliamos problemos gauti kitas paslaugas, būsto paskolas, verslo kreditus, galiausiai – jums gali tai pakenkti ieškant darbo.

Matote, su darbais situacija yra tokia, kad kai kurios įmonės ieško darbuotojų, kurie būtų atsakingi bei švarios reputacijos. Pavyzdžiui, apsaugos tarnybos jokiu būdu nepriims teistų už baudžiamuosius nusižengimus, taip pat nepriims į darbą ir prasiskolinusių. Apsaugos tarnybos reikalauja, kad darbuotojai atrodytų kruopščiai – keltų visuomenės pasitikėjimą, todėl jie turi atrodyti ne tik tvarkingai, bet ir privalo būti atsakingi už savo veiksmus. Trumpai tariant, dabar daugelyje apsaugos tarnybų yra prašoma atsinešti išrašus apie savo kredito reitingą bei istoriją. Šie darbdaviai matys ar esate prasiskolinę, todėl jeigu bus negrąžintų skolų, abejojama ar jūs būsite priimtas.

Ateityje jums kils problemų užsisakant paslaugas ar prekes – norėsite naujo išmaniojo telefono lizingu? – pamirškite, nes kiekas jo jums tokiu būdu neparduos. Tas pats galioja ir imant paskolą būstui ar verslui – kreditoriai matys, kad esate neatsakingas ir nesąžiningas, todėl galite pamiršti finansavimą ateityje.