Greitųjų kreditų bendrovės lengviau įdentifikuoja aferistus

Dar prieš gerus penkerius metus kreditoriams buvo sunku nustatyti besiskolinančiųjų kėslus – pasitaikydavo daug aferistų, kurie tiesiog išviliodavo pinigus. Didžiausia to problema – sunkus sukčių identifikavimas. Žinoma, kalbame apie praeitį, nes dabar viskas apsivertė aukštyn kojomis. Turėtumėte ir jūs žinoti, kad šiuo metu nei vieno kreditoriaus taip lengvai nepagausite. Jeigu jau esate nepatikimas, apie jus sužinos ne tik paskolų tiekėjai, bet ir kitas paslaugas teikiantys specialistai bei verslininkai, su kuriais norėsite turėti reikalų.

Dabar didžiausią pažangą rodo valstybinės įtaigos – jos sukūrė prieigą kredito tiekėjams naudotis duomenų baze už atitinkamą mokestį. Tai reiškia, kad paskolų teikėjai dabar turi prieigą prie SODROS duomenų bazės ir gali tikrinti kiek iš tiesų jūs gaunate pajamų per mėnesį. Tai yra labai geras progresas – kreditoriai dabar visada yra įsitikinę, kad skolina patikimam, o ne jau prasiskolinusiam žmogui, ko anksčiau padaryti buvo beveik neįmanoma. Žinoma, tokios informacijos tikrinimas kainuoja, tačiau tai labai mažas mokestis į saugų paslaugų suteikimą.

Aferistai yra identifikuojami ir kitose vietose. Na gal ne aferistai, bet tiesiog nepatikimi žmonės. Dabar yra tokia sistema, kurioje jūs galite pasitikrinti kredito reitingą. Ta pati sistema registruoja ir prasiskolinusius asmenis, o taip pat kaupia informaciją apie netinkamai atliktus įsipareigojimus. Paprasčiausiai, kreditoriai dabar gali matyti kaip anksčiau konkretus asmuo vykdė įsipareigojimus – jeigu vengėte mokėti įmokas ir net gi iki šiol neatsiskaitėte kažkokiam paslaugų tiekėjui, jūs būsite įtrauktas į sąrašą. Tai reiškia, kad jums ne tik apie kreditą internetu reikėtų pasvajoti, o būtent apie visas paslaugas, kurios pasižymi lizingo principais.

Jeigu jūs esate skolingi valstybei t.y. piktybiškai vengiate mokėti mokesčius, net ir apie tai jau yra žinoma šiose duomenų bazėse. Negi manėte, kad nieko nemokėdami išsisuksite nuo atsakomybės? Mokesčių vengimas yra labai svarbus aspektas tikrinant kliento mokumą – jeigu jis nemoka mokesčių, jis yra laikomas prasiskolinusiu ir nepatikimu. Tad net ir dėl tokių situacijų jūs būsite susiteršę savo reputaciją ilgam laikotarpiui. Tad prieš priimdami sprendimus, būtinai viską apgalvokite, nes ateityje tikrai jums tai atsilieps.