Ką turėtumėte žinoti apie vartojamuosius kreditus?

Galvojate kuo vartojamieji kreditai skiriasi nuo greitųjų paskolų? Atsakymas – niekuo. Tai yra tiesiog įprastas ir lengviau suprantamas terminas, kurį naudoja vartotojai. Apie vartojamuosius kreditus reikėtų domėtis kiekvienam norinčiam pasiskolinti internetu. Galioja visokiausios sąlygos, kurių laikytis turi abi pusės – kreditorius ir klientas. Daug dėmesio skiriama tam, kad būtų užtikrinta, jog paskola yra teikiama atsakingam asmeniui. Taip pat yra taikomi ir reikalavimai, kurie palengvina kreditų gražinimą. Yra gana paprastų niuansų, kuriuos privalo žinot kiekvienas besiruošiantis skolintis iš šių įmonių.

  1. Visi kreditoriai turi laikytis Lietuvos banko nustatytos metinės palūkanų normos. Tiksliau, tai ne palūkanos, o bendra vartojimo kredito kainos metinės norma (trumpiau – BVKKMN). Ją sudaro visi mokesčiai – palūkanos, skolos administravimo mokesčiai, sutarties patvirtinimas ir t.t. Į šią kainą yra įtraukiama viskas. Dabar ši norma yra 200 procentų. Jos viršyti negali nei bankai, nei kiti kredito tiekėjai. Aiškiau kalbant, tai galime pavadinti skolos gražinimo suma procentine išraiška. Pavyzdžiui, jeigu skolinotės 1000 eurų metams, o gražinti reikia 2000 eurų, tai BVKKMN bus 200 procentų. Tai yra maksimali suma, kurios gali reikalauti kredito teikėjas.
  2. Prasiskolinę asmenys, kurie tyčia klaidina kreditorius pateikdami klaidingus duomenis apie savo pajamas ir kt., rizikuoja teismo metu užsitraukti baudžiamąją atsakomybę. Galvojate, kodėl turėtumėte būti baudžiami pagal BK? Nesvarbu, kad tai civiliniai santykiai, yra atvejų, kai žmonės yra nuteisiami ir jiems tenka sėsti už grotų. Paprasčiausiai, jūs skolinotės su siekiu apgauti, o tai yra sukčiavimas. Jūs skolinotės ne problemų sprendimui, o būtent blogais tikslais, nes kitu atveju juk nebūtumėte tyčia klaidinę kreditorių. Jūs nesiskolinote, o išviliojote pinigus apgaulės būdu.
  3. Kreditoriai ne be reikalo akcentuoja, kad turite būti atsakingi. Kiekvienas skolininkas turi žinoti, kad jų laukia atsakomybė – skolos bus išieškotos. Nesvarbu, kad tai kreditas be užstato, jūsų turtas vis tiek gali būti areštuojamas bei perduodamas kreditoriui. Turite rūpintis savimi ir viską vykdyti pagal susitarimą, nes nustebsite kokios žalos galite prisidaryti.