Kada nepatartina skolintis iš greitųjų kreditų bendrovių ir kitų skolintojų?

Esate prisiklausę visokiausių mitų, kurie jus atbaido nuo skolinimosi? Nereikėtų baimintis nei grietųjų kreditų bendrovių, nei bankų, jums reikia susirūpinti savo padėtimi. Tam tikrais atvejais, nėra rekomenduojama skolintis, nes kai kurie asmenys taip sugeba įlysti į skolas, kad naujais skoliniais įsipareigojimais dengia kitas skolas. Tai gaunasi gana keblu, nes kitaip nebėra kaip spręsti savo problemų. Visas skolas reikėtų gražinti laiku, tačiau jeigu nėra galimybių tai padaryti, siūlytume tartis su kreditoriais. Esmė tame, kad žemiau pateikiame pavyzdžius kada apskritai nereikėtų skolintis nei iš bankų, nei greitųjų kreditų bendrovių, nei iš privačių asmenų.

  • Jeigu jūsų finansiniai įsipareigojimai yra tokie dideli, siūlytume pagalvoti ar juos nereikėtų bandyti sumažinti refinansavimu. Taip, tai gaunasi vos ne naujos paskolos ieškojimas, tačiau tai palengvins jūsų įsipareigojimų vykdymą. Nerekomenduojama skolintis tada, kai naujomis paskolomis niekaip nepagerinate savo situacijos. Jūs tik dar daugiau įklimpsite ten, kur išlipti bus sudėtinga.
  • Skolintis nerekomenduojama tada, jeigu planuojate imti būsto paskolą. Trumpai tariant, tai labiau liečia greituosius kreditus. Sakoma, kad jeigu jų buvo paimta labai daug, tai ateityje bankas ar kredito unija nebenorės jums suteikti būsto paskolos, nes galvos, jog kitaip savo finansinių problemų spręsti nebemokate. Iš dalies tai tiesa, tačiau jeigu visi kreditai buvo gražinti anksčiau laiko ir paskutiniu laikotarpiu naujų paskolų neprisiėmėte, tai būsto paskolos gavimo procesui tai neturėtų pakenkti. Neturėtumėte skolintis tada, jeigu artimiausiu metu norėsite gauti paskolą būsto pirkimui.
  • Jokiu būdu nesiskolinkite pramogoms, tuo labiau – jeigu vėliau neturėsite iš ko mokėti įmokų. Čia labiausiai akcentuojame su tėvais gyvenančiu jaunuolius. Ši asmenų grupė ypatingai mėgsta greitus kreditus, tačiau ne visada mėgsta juos gražinti. Tai papildoma problema tėvams, nes jiems tenka juos traukti iš duobės. Čia žala patiria ne tik tėvai, bet ir patys jaunuoliai, nes ko gero nesuvokiate, kad toks skolos negrąžinimas jums uždeda juodą dėmę ir ateityje apie paslaugų užsakymą lizingu ar tiesiog naujus kreditus galite pasvajoti.