Kam kredito teikėjai negali skolinti pinigų?

Internetu skolintis yra patogu, tačiau pinigų gauti gali ne kiekvienas – dabar Lietuvoje yra stipriai sugriežtėjusios klientų mokumo vertinimo nuostatos, kurios apsunkino visą rinką. Kreditai internetu nėra suteikiami žmonėms, kurie yra apibrėžiami tose nuostatose. Anksčiau skolintis galėjo visi, bet pastebėjus, kad atsirado tuo piktnaudžiaujančių žmonių, Lietuvos Bankas greitai priėmė įstatymų pataisas bei ėmėsi griežčiau reguliuoti vartojimo kreditų sektorių. Dabar klientai yra skirstomi į kategorijas, tad trumpai tariant, siūlytume pažiūrėti kam šiuo metu skolintis nėra galimybės.

Be pajamų gyvenantys žmonės jokiu būdu negali gauti finansinės pagalbos iš greitųjų kreditų.

Kliento mokumo vertinimo nuostatos yra tokios griežtos, kad jos aiškiai numatoma sąlygą kreditoriams, kad šie jokiu būdu neskolintų pinigų pajamų negaunantiems žmonėms. Dažnai  tokie žmonės yra prilyginami bedarbiams, tačiau čia kalbama visai apie kitą žmonių grupę. Pajamų negaunantys asmenys yra tie, kurie neturi oficialaus darbo. Taip pat jie negauna kitų pajamų iš individualios veiklos. Negauna jokių pašalpų, pensijų ir kitų išmokų. Tai reiškia, kad šie žmonės apskirtai kiekvieną mėnesį negauna pakankamai pinigų, jog galėtų dengti savo mėnesinius įsiskolinimus. Dažniausiai tokie asmenys neturi pinigų sumokėti net ir už šildymą ar vandenį.

Prasiskolinę ir savo finansinę reputaciją suteršę asmenys gali tik pasvajoti apie kreditus bei bankų paskolas.

Tai liečia visų kategorijų paskolas – jeigu asmuo kažkokiais laikais neįvykdė savo įsipareigojimų, tai jis galimai yra patekęs į specialią duomenų bazę. Joje yra kaupiama informacija apie nesąžiningus ir prasiskolinusius žmones. Kiekvienas paslaugų teikėjas, prieš sudarydamas kažkokią finansinę sutartį, pirmiausia patikrina ar asmuo neegzistuoja šioje duomenų bazėje, o jeigu jis joje įrašytas – jam pasakoma „NE“ ir atsisveikinama. Tai galbūt net nėra LB reikalavimas, tai labiau pačių paslaugų teikėjų bandymas apsaugoti savo turtą, nes vis dėlto – kam rizikuoti su neaiškiais žmonėmis, kai tuo tarpų aplink pilną sąžiningų klientų.

Per smulkias nuolatines pajamas gaunantys žmonės yra apriboti.

Jiems kreditai ir kitos paskolos suteikiamos tik tais atvejais, jeigu jų nepanaudojamų pajamų suma yra pakankama naujų įsipareigojimų vykdymui. Tai reiškia, kad tokias pajams gaunantys asmenys gali skolintis laibai ribotas sumas, o taip pat turi prisižiūrėti, kad nebūtų viršijami leidžiami skolinimosi limitai, nes dabar yra toks reikalavimas, kad asmenys savo kredito įmokoms negali skirti daugiau negu 40 procentų gaunamų pajamų.