Kas yra vartojimo kredito davėjų tarpininkai?

Turbūt ieškodami paskolos girdėjote apie vartojimo kredito davėjų tarpininkus? Svarstote kas jie tokie yra? Kaip ir pats terminas sako, tai yra tiesiog tarpininkai, kurie skolina kitų bendrovių pinigus. Tiksliau, tai būna asmenys, kurie yra įtraukti šį sąrašą. Dažniausiai tai būna kredito bendrovių darbuotojai. Taip pat tarpininkais galime pavadinti ir kitus žmones, kurie iš to gauna naudos. Šiame straipsnyje apibendriname šias dvi tarpininkų grupes.

Pradžioje kaip teigėme, tie tarpininkai yra oficialūs t.y. jie yra registruojami Lietuvos banko. Lygiai taip pat kaip kredito bendrovės yra įtraukiamos į davėjų sąrašą, taip tarpininkai yra įtraukiami į atskirą kategoriją. Esmė tame, kad šie tarpininkai yra įsipareigoję laikytis visų reikalavimų. Pavyzdžiui, jeigu kyla konfliktas tarp kredito bendrovės ir kliento, tai visada yra atkreipiamas dėmesys į tarpininką, kuris tą paskolą suteikė. Apžvelgiama ar jis veikė pagal kreditų bendrovės reikalavimus ir taip pat žvelgiama ar buvo laikytasi visų įstatymų. Šie tarpininkai yra tiesiog paprasti darbuotojai, kurie atlieka pagrindinį darbą.

Kita tarpininkų kategorija yra labiau linkusi prie verslo. Matote, kai kurie iš tiesų net neskolina savo pinigų, jie rekomenduoja kitas kreditų bendroves, kurios aišku ir suteikia paskolas. Esmė tame, kad šie tarpininkai už atvestą naują klientą gauna kažkokį užmokestį. Kiekviena bendrovė tą užmokestį nustato skirtingai. Daug galima matyti skelbimų, kuriuose pabrėžiamos paskolos – juose dažniausiai yra užsiimama nelegalia veikla – nurodomas el. paštas kreipimuisi, o po to jau tie tarpininkai tiesiog duoda nuorodą į kreditų bendrovę ir tiek. Matote, el. paštu siuntinėti tokias nuorodas draudžia dauguma kreditorių, todėl tokia veikla yra neteisėta. Visai kas kitas yra tai, kad interneto svetainėje yra matomas kreditų bendrovės aprašymas t.y. kokios paskolos teikiamos ir aišku – nuvedama nuoroda į pačią svetainę. Jums reikėtų atidžiau rinktis šiuos tarpininkus, nes jie užsiima ir kitais nešvariais tikslais.

Vienas iš tokių tikslų – įsiūlyti nieko nežinančiam žmogui registruotis kiekvienoje kreditų bendrovėje ir bandyti gauti paskolą. Tai reiškia, kad už kiekvieną registraciją ir paimtą paskolą tas tarpininkas gauna pinigų.  Būkite budrūs – nesidairykite po skelbimų portalus.