Ko gi bijoma prieš imant paskolą?

Kiekvienas prieš imdamas paskolą galvoja kas gi gali nutikti, jeigu nepavyks nustatytu laiku grąžinti kreditoriaus paskolintų pinigų. Tai yra vienas atsakingumą pažyminčių asmens bruožų – turite domėtis kas jūsų lauktų, nes juk nežinodami apie galima pasekmes, galite patirti gana skaudžių nesusipratimų. Daug žmonių galvoja, kad pasiskolinus, ir negražinus laiku kredito, jiems nebus taikomos jokios bausmės ir jie tiesiog viską grąžins vėliau – taip nebus, nes nuo pirmos dienos jūsų lauks gana nemažos problemos.

Pavėlavus bent dieną, laukite skambučio iš kreditoriaus atstovų. Tai gali būti aptarnaujantys darbuotojai, o jie dažniausiai ir pradeda domėtis aplinkybėmis, kurios privertė jus vėluoti sumokėti. Darbuotojai bandys vesti derybas, bet negalvokite, kad galėsite kelti kažkokius reikalavimus. Jums ko gero bus pasiūloma atidėti paskolos įmoką arba mokėti dalimis. Siūlytume tuo pasinaudoti, nes jeigu jau būsite perduoti išieškojimo bendrovėms, jums grės dar didesnės išlaidos, kurias padengti bus žymiai sunkiau negu dengiant paskolą.

Ikiteisminis skolos išieškojimas jus privers papildomai išlaidauti. Turite suprasti, kad skolų išieškojimo bendrovės neskuba kreiptis į teismus. Jos paprasčiausiai pradės jums skambinėti ir reikalaut skolos grąžinimo, taip pat siūlys galimybę mokėti dalimis ir t.t. Čia svarbiausia žinoti tai, kad jeigu jau jums paskambino iš skolų išieškojimo, jūs jau turėsite mokėti papildomai už išieškojimo išlaidas. Jas patiria kreditorius, todėl jums teks jas padengti. Tai yra nedidelės išlaidos. Na viskas priklauso nuo sumos – jeigu paėmėte didelę paskolą, tai aišku, kad išieškojimo mokestis bus nemažas. Čia, palyginus su teismais, dar yra labai mažos papildomos išlaidos.

Jeigu viskas pereis prie teismų, jūsų laukia didžiulės bėdos, kurios pakenks tolimesniam gyvenimui. Jūs privalėsite padengti teismo išlaidas, taip pat turėsite sumokėti delspinigius, palūkanas ir t.t. Jeigu neturėsite iš ko sumokėti, turėsite atsisveikinti su savo turtu – jūs nekilnojamas turtas, automobilis bei kiti daiktai gali būti areštuojami bei perduodami kreditoriaus globon. Nėra jokio skirtumo ar jūs kreditą ėmėte su užstatu ar ne, jūsų turtui vis tiek atsiranda nemaža grėsmė.