Kokios informacijos negalima pražiopsoti kredito sutartyje?

Ieškodami kredito internete, būtinai pasidomėkite visais niuansais, nes kartais pasitaiko itin nemalonių situacijų, kai vartotojai priversti sumokėti daugiau nei galvojo. Taip nutinka dėl to, kad ne vienas žmogus turi blogą įprotį neskaityti sutarties sąlygų bei kitos informacijos. Skubėjimas gali jums pakišti koją, todėl prieš kreipiantis į paskolų tiekėjus, siūlytume sužinoti bent jau svarbiausias procedūras, sutarties sąlygų punktus bei esamus įstatymus, kurie numato tvarką kaip viskas turi vykti.

Kiekvienas kredito gavėjas turi perskaityti kiekvieną sąlygą – jos turi būti aiškiai išdėstomos.

Kokia informacija turi būti nurodoma kredito sutartyje yra nustatoma įstatymuose. Kiekvienam kredito teikėjui būtina tiksliai įvardinti palūkanų normą, mokėjimo terminą, BVKKMN bei kitą informaciją, kuri leistų klientui suprasti visą sutarties esmę bei įsipareigojimus. Jeigu sutartis yra sudaroma pažeidžiant įstatymus, ji gali būti laikoma negaliojančia – tada ji nutraukiama abipusiu susitarimu arba teismo sprendimu.

BVKKMN – tai rodiklis, kuris parodo kiek išviso sumokėsite kreditoriui grąžinę paskolą.

Pavyzdžiui, jeigu jūs gaunate 300 eurų paskolą metams, o grąžinate lygiai 600 eurų, tada šis rodiklis bus išreiškiamas 200 procentų. Metinė palūkanų norma tada būtų 100 procentų. Kiekvienas paskolos teikėjas turi nurodyti šį rodiklį procentine išraiška bei realiais skaičiais – jeigu to sutartyje nėra nurodoma, galite reikalauti sutarties pakeitimų dar prieš pasirašant ją.

Kai kurie žmonės klysta manydami, kad pervedant vieną centą, sutartis nėra laikoma kažkokiu tinkamu dokumentu, įrodančiu skolą. Tas vieno cento pavedimas, kuris patvirtina sutarties sudarymą, yra ne kas kitas, kaip elektroninis parašas. Tai yra kuo puikiausias įrodymas teismams. Turėkite galvoje, kad pervedant vieną centą pagal nurodytus reikalavimus, jūs tiesiog pasirašote sutartį lygiai taip pat, kaip pasirašytumėte ranka banko padalinyje.

Visos palūkanos, delspinigiai, sutarties sudarymo bei jos administravimo mokesčiai turi būti aiškiai nurodomi klientui. Jeigu šie mokesčiai kažkaip užslepiami, vadinasi kreditorius imasi nesąžiningos veiklos ir pažeidžia atsakingo skolinimo principus. Jūs turite žinoti savo teises, o taip pat ir pareigas, kurios apibrėžiamos įstatymuose – tai jums padės sklandžiai vykdyti visus įsipareigojimus, kuriuos ketinate prisiimti.