Kokių teisinių dalykų nevalia pamiršti imant kreditą?

Ieškantiems kreditų bendrovių, kurios pasiūlytų mažas palūkanas, būtina žinoti ir visus teisės aktus, kurie numato visą atsakomybę besiskolinančiam žmogui. Taip pat kiekvienas iš jūsų turėtumėte žinoti ir tai, kad ne visada kredito teikėjai gali būti besilaikantys įstatymų – jūsų gali prašyt to kas iš tiesų būtų neteisėta. Visų pirma, jums reikia labai geria apžvelgti pagrindinius įstatymus, kurie dažniausiai pasitelkiami sprendžiant ginčus tarp kredito tiekėjų bei skolininkų. Šie įstatymai yra taikomi visada, todėl kiekviena kredito sutartis turi atitikti juose keliamus reikalavimus.

Vienas svarbiausių akcentų yra palūkanų norma. Ją būtina apžvelgti kiekvienam, ir aišku – skaityti visą sutartį turite nuo pradžios iki galo, nepraleidžiant nė menkiausio punkto. Palūkanos greitųjų kreditų bendrovėse yra nustatomos pagal vartojimo kredito įstatymą. Šios palūkanos dažnai keičiasi, o keičiasi jos tada kai seimas priima nutarimą. Beveik kasmet tos palūkanos keičiasi, tačiau turite žinoti, kad jums yra taikoma ta palūkanų norma, kuri buvo nustatyta kredito sutarties sudarymo metu. Tai reiškia, kad palūkanos negali keistis po metų atsiradus naujam įstatymui. Trumpai tariant, palūkanų norma, sutarties sudarymo metu turi būti tokia, kuri nebūtų didesnė nei nurodoma įstatyme. Ji yra fiksuota, todėl net ir po metų ji turi išlikti tokia pat – nei didesnė, nei mažesnė. Jeigu kreditorius reikalaus didesnių mokėjimų, tai bus neteisėtas veiksmas.

Delspinigiai yra nustatomi lygiai ta pačia tvarka kaip ir palūkanos. Viskas remiasi į statymų projektus. Vartojimo kredito įstatymas taip pat reguliuoja ir delspinigių dydį. Jis šiuo metu yra 0.03 procento per dieną nuo paskolos sumos. Jų dydis paskutiniu metu nesikeičia. Delspinigiai skaičiuojami tada, kai jūs jau suvėluojate sumokėti kredito įmoką bent jau vieną dieną.

Vartotojų teisių įstatymo pamiršti taip pat nevalia. Jame vienas esminių reikalavimų yra tas, kad kreditoriai turi būti įpareigoti leisti klientui nutraukti sutartį vienašališkai per 14 dienų nuo jos sudarymo. Jeigu po kelių dienų t.y. praėjus kelioms dienoms po kredito sutarties sudarymo nusprendžiate, kad paskola jums nebereikalinga, jūs galite nutraukti sutartį ir viskas. Sumokate paskolos sumą ir tų kelių dienų palūkanas.