Kokius požymius turi neatsakingas skolinimasis?

Atsakomybės jausmą besiskolinant praranda daug žmonių – jie galbūt to ir nepastebi, tačiau jų skolinimosi procedūra neretai tampa iš anksto pasmerkta žlugimui. Atsakingas skolinimasis reiškia, kad klientas turi suvokti visas pasekmes, o taip pat turi tinkamai pažvelgti į savo situaciją, nes jeigu jis to nepadarys, tai padarys kredito teikėjai. Skolintis asmenys gali tik tada kai jų galimybės tai daryti leidžia be jokio pavojaus. Visada yra rizika, todėl čia siūlome apžvelgti kokie yra neatsakingo skolinimosi požymiai.

Brangių daiktų pirkimas neribojant turimo biudžeto. Ko gero jums galbūt tai nesuprantama, bet pirkti prabangius daiktus, nesant galimybei, būtų kiek kvailoka. Jeigu jūs neturite pakankamai pinigų, jog iš nuolatinių pajamų pavyktų susitaupyti, tai kaip gi jūs sumokėsite kredito įmokas, jeigu jums kiekvieną mėnesį nepavyksta atsidėti taupymui? Jeigu jau turite daug lizingo paslaugų ar prekių, jums kredito teikėjas duos neigiamą atsakymą, nes tai tikrai reiškia, kad jūsų atsakingumo nebuvimas yra akivaizdus.

Skolinimasis neturint pajamų – aiškus rizikos signalas kreditoriui. Būtina pastebėti, kad nemažai kredito prašančių žmonių visai negauna paskolos dėl to, kad jų nuolatinės pajamos neegzistuoja. Nemanykite, kad bedarbio pašalpa jus išgelbės – jums tikrai joks skolintojas nenorės suteikti paskolą. Bedarbiams visai dabar yra sudėtinga pasinaudoti kreditavimo paslaugomis, nes jie, aiškiau kalbant, yra nelabai mokūs, ir ateityje turbūt kiekvienam iš jų nepavyks grąžinti skolų.

Didelis išlaidavimas yra vienas iš neatsakingumo žmonių požymių. Neretai dideles pajamas gaunantys asmenys negauna kredito ir nesupranta kodėl. Paprasčiausiai, jeigu kreditorius prašo atsiųsti banko sąskaitos išrašus ir juose mato, kad žmogus gauna daug pajamų, bet labai daug jų ir išleidžia įvairiems pirkiniams, jis supras, kad toks žmogus nesugeba laiku ir tinkamai suplanuoti mėnesinio biudžeto. Ką tada ir besakyti žmogui, kai ir taip matoma, kad jam toks kreditas kaip tik pakenktų, o ne padėtų?

Esantys skolininkų sąrašuose gali visai nevargti. Jeigu jau turite statusą, kuris pabrėžia, jog senesniais laikais turėjote bėdų dėl atsiskaitymo už paslaugas, galite net nebandyti pildyti paraiškos dėl kredito, nes vis tiek jo negausite.