Kreditai bedarbiams Lietuvoje

Jau nusibodo iš artimųjų bei draugų girdėti, kad Lietuvoje kreditai bedarbiams nėra teikiami? Ieškote paskolos, tačiau bedarbio statusas kiša koją? Kreditai nedirbantiems žmonėms taip pat gali būti suteikiami. Lietuvoje sklando daug kalbų, nors realiai jos ne visos yra tikslios, o kalbant apie šią sritį – jos net gi melagingos. Paskolos bedarbiams išimtinėmis teisėmis gali būti suteikiamos tiek bankuose, tiek greitųjų kreditų bendrovėse, bet viskas priklauso būtent nuo paties „bedarbio“. Ši reikšmė yra paprasta – tai asmuo, kuris yra užsiregistravęs darbo biržoje. Kreditoriai susiduria su kliento mokumo vertinimo nuostatomis, tačiau ar ten parašyta, kad tokį statusą turintys asmenys negali gauti kredito?

Kliento mokumo vertinimo nuostatos akcentuoja, kad jokia paskola negali būti suteikta neatsakingam ir nemokiam asmeniui.

Dabar pagalvokite, ar visi bedarbiai yra nemokūs? Darbo biržoje užsiregistravę asmenys ieško oficialaus darbo, tačiau tai nereiškia, kad jie negali užsiimti kažkokia papildoma veikla ar turėti santaupų. Darbo ieškantys žmonės ne visada būna nemokūs ir neatsakingi. Aiškiau kalbant, bedarbis gali gauti pašalpas, gali gauti invalidumo pensiją, galbūt jis turi nemažai santaupų ar tiesiog vertingo turto, kurį galėtų užstatyti. Vartojimo kredito įstatymas verčia kreditorius laikytis visų nuostatų, todėl paskolų teikėjai tinkamai turi apžvelgti kliento situaciją ir padėtį. Jeigu esate bedarbis, tai paskola jums gali būti suteikiama, jeigu turite papildomų pajamų, turite susitaupę kažkokią sumą juodai dienai, jeigu turite vertingų daiktų – antikvarinių ar tiesiog numizmatinių vertybių, papuošalų tauriųjų metalų ir t.t. Visai tai garantuoja, kad jūs esate mokus asmuo, tačiau aišku – kreditorius vis tiek tokias pajams vertins konservatyviai, todėl nereikėtų tikėtis įprastų sąlygų, kurios būtų analogiškos toms, kurios būtų pasiūlytos turint oficialų darbą.

Kreditai bedarbiams yra suteikiami tik tada, jeigu paaiškėja, kad jie yra atsakingi.

Bedarbiai nėra išimtis – jeigu jie turi kažkokių problemų su skolų gražinimu, tai elementaru, kad jiems kreditas nebus suteiktas. Turimos skolos ir kiti neįvykdyti įsipareigojimai lygiai taip pat kenkia jūsų kredito istorijai, tad būtent ši priežastis yra pagrindinė, kurią taikys kiekvienas paskolų teikėjas. Esant bedarbiui, būtina laikytis sąžiningumo bei atsakingumo principų, nes kitaip jums ne tik, kad nebus suteikta paskola, bet ir tam tikros lizingo paslaugų bendrovės su jumis nenorės turėti reikalų.

Bedarbiai turi būti lygiai taip pat atsakingi kaip ir paprasti žmonės ir aišku – privalo turėti kažkokias pajamas, nes tik tada kreditoriai ir kiti paslaugų teikėjai neatsisakys jums suteikti paslaugų įprasta tvarka.