Kredito atidėjimas ne visose bendrovėse būna sklandus

Turint finansinių įsipareigojimų, turbūt kiekvienam ateina metas kai tenka pasinaudoti tokia procedūra kaip – kredito atidėjimas. Tai yra gana naudingas būdas sušvelninti suprastėjusią situaciją. Tokiu paskolos atidėjimu dažnai pasinaudoja tie, kurie negali laiku sumokėti kredito įmokos. Čia kalbame apie ilgiems laikotarpiams suteiktus vartojimo kreditus, nes atidėti trumpalaikes paskolas ko gero tenka labai mažai žmonių daliai. Kredito atidėjimas ne visada bus sklandus, o ko galima tikėtis – skaitykite žemiau.

Kredito atidėjimo mokestis dažniausiai būna palūkanų dydžio. Turbūt jau sužinojote, kad va būsimiems šauktiniams bus galima atidėti paskolas, tačiau net ir netarnaujantys žmonės domisi šia atidėjimo procedūra. Dažniausiai, kiekvienas kreditorius suteikia šansą žmogui atkelti paskolos mokėjimą. Atidėjimas nereiškia, kad kelis mėnesius iš eilės neteks nieko mokėti. Jums reikės sumokėti pratęsimo mokestį, kuris įprastai būna palūkanų dydžio. Pavyzdžiui, jeigu paėmėte kreditą metams, tai sumokėjus pirmąsias įmokas, jūs galite atidėti sekančių įmokų mokėjimą, bet vietoje to, kad mokėtumėte pilnas sumas, jūs mokėsite palūkanas. Čia atsiranda gana nemalonus pastebėjimas – palūkanos nėra mažos, jeigu kalbame apie greituosius kreditus. Jos dažnai gali būti sudarančios net gi pusę paskolos įmokos. Taip būna pačioje pradžioje. Mažiausias palūkanas mokate tada kai jau paskolos mokėjimas eina į pabaigą ir lieka sumokėti vos vieną kitą įmoką.

Kredito atidėjimo galimybės gali ir nebūti. Tai sukelia daug problemų norintiems kažkaip išsisukti iš bėdos. Paskolos atidėjimo dažniausiai nematysite greitųjų kreditų bendrovėse. Na yra tokių, kurios leidžia atidėti, bet tas atidėjimas dažnai suteikiamas tik mėnesiui, o toliau jau tenka dengti visą paskolą. Aišku, kai kurios kreditų įmonės leidžia kiekvieną mėnesį atidėti paskolos gražinimą – jeigu buvo imta mėnesio paskola, tai pratęsimo mokestis bus gana didelis.

Vartojimo paskolų atidėjimas dažnai numatomas paskolos sutartyje. Ypač daug žmonių, kurie yra paėmę paskolas iš bankų, retai kada perskaito punktą, kuriame aiškiai apibrėžiama, jog kiekvienas klientas  gauna 9-12 mėnesių laikotarpį paskolos atidėjimui. Tada vėl gi – atidedama tik sumokant palūkanas, kurios gali būti gana nemažos. Pasidomėkite savo kredito sutartimi, ir ko gero rasite tokią galimybę apibrėžtą joje.