Kredito įmokų mokėjimo grafikas – ką svarbu pabrėžti

Kiekvienam imančiam greitą kreditą verta žinoti, jog jokia paskolos sutartis negali būti sudaroma, jeigu joje nėra apibrėžtas konkretus ir klientui lengvai suprantamas įmokų mokėjimo grafikas. Paskolos įmokos turi būti mokamos nurodyta tvarka, todėl tokio grafiko sudarymas yra būtinas, siekiant užkirsti kelią nesusipratimams. Mokant įmokas, būtina atkreipti dėmesį kiekvieną smulkmeną, nes tai lemia galimus nesklandumus. Žinoma, čia viskas taikoma tiems kreditams, kurie yra ilgalaikiai – mėnesinės paskolos dažniausiai mokėjimo grafiko neturi.

Kiekviena paskola yra mokama nustatytą dieną. Kiekvienas mėnuo yra pabrėžiamas grafike. Tai reiškia, kad kreditorius jums pateikia grafiką, kuriame yra nurodyta konkreti diena kada kiekvieną mėnesį turite atlikti įmoką. Tiksliau – ne kada, o iki kokios dienos turite sumokėti. Čia atsiranda dar vienas niuansas – ne visi kreditoriai turi atsiskaitomąsias sąskaitas kiekviename komerciniame banke, todėl jeigu įmoką darote paskutinę galimą dieną, jūs galite patirti šiokių tokių nesklandumų. Kokių? Jeigu įmoką darysite iš kito komercinio banko, tai kreditoriaus sąskaitą tie pinigai gali pasiekti tik kitą dieną. Pinigai tarp skirtingų bankų vaikščioja gerokai lėčiau, todėl jeigu reguliariai darote įmokas, darykite jas bent jau dieną prieš paskutinį galimą terminą.

Įmokų mokėjimo grafike dažniausiai yra nurodomos ir palūkanos. Trumpai tariant, atkreipkite dėmesį į grafiką – jame yra apibrėžiama kiek palūkanų sumokate kiekvienos paskolos įmokos mokėjimo metu. Dažniausiai būna dvi sumos – sumokamų palūkanų, bei grąžinamos sumos. Šios abi sumos yra sudedamos ir gaunama galutinė įmokos suma. Keista, bet kreditoriai proporcingai to neskaičiuoja, todėl jeigu yra pratęsimo galimybė, jūs nuolatos negalėsite mokėti vienodos palūkanų sumos už pratęsimą, nes jos kiekvieną mėnesį bus kintančios.

Mokėjimo grafike dažnai yra užskaitomi mokėjimai pavėluotai. Jeigu tai nutinka ir jums, būtinai kreipkitės į kredito teikėją su prašymu, kad kuo greičiau užskaičiuotų jūsų įmoką. Matote, jeigu tai praleisite pro akis, jums netyčia gali būti užskaičiuojamas kredito pratęsimas, o tai reiškia, kad sekančių mokėjimų metu, jūs permokėsite. Tiesiog sumokėsite per daug, nes jūsų terminas nusitęs, o tai automatiškai skaičiuos papildomas palūkanas.