Kriterijai, kurie nustato galimos paskolos dydį

Jeigu norite pasiskolinti pinigų, turėkite galvoje, kad paskolos dydis priklauso nuo daugelio faktorių. Ne visiems ta pačia tvarka yra nustatomos galimos sumos, nes kiekvienas asmuo kreditoriui pateikia skirtingą informaciją apie esamą finansinę padėtį, įsipareigojimus ir t.t. Jeigu jus domina pagal ką yra nustatoma kokia suma gali būti paskolinama žmogui, siūlytume pažvelgti žemiau – apžvelgiame kokiomis aplinkybėmis paskolos suma didėja ir kada jos gražinimo laikotarpis gali būti prailginamas klientams naudinga linkme.

Kiekvienas kredito teikėjas patvirtins, kad paskolos sumai didžiausią įtaką daro asmens gaunamos pajamos. Jeigu žmogus gauna nemenkas nuolatines pajamas (darbo užmokestį, dividendus, turi verslą ir kt.), tai jam suteikiama paskolos suma gali būti gerokai didesnė negu vos minimalų atlyginimą gaunančiam žmogui. Čia reikėtų nepamiršti ir to, kad kredito suma bei terminas yra įtakojamas ir gaunamų pajamų laikotarpio – jeigu asmuo tas dideles pajamas gauna vos pusmetį, abejojama, kad bankas galės pasiūlyti kažkuo išskirtinę sumą, nes jie dažniausiai reikalauja, kad didelės pajamos reguliariai būtų gaunamos bent jau 24 mėnesius.

Paskolos laikotarpis yra taikomas ir pagal žmogaus amžių. Aiškiau kalbant, jeigu žmogus nori būsto paskolos, tai yra atsižvelgiama į visas aplinkybes. Pirmiausia, bankas nustatys kokiam maksimaliam laikotarpiui paskola gali būti suteikiama. Tada žvelgiama į žmogaus amžių – jeigu paskolos norintis asmuo yra senyvas, tai faktas, kad jam ji nebus suteikta kelių dešimčių metų laikotarpiui. Jeigu asmuo jaunas ir gauna reguliarias pajamas jau ilgą laiką, tai paskolos laikotarpis gali būti labai ilgas.

Turimas turtas užtikrina ilgesnį terminą bei didesnę paskolos sumą klientui. Daugelis bankų vertina klientų sukauptą turtą – nekilnojamąjį bei kito kategorijos turtą, kurį būtų galima įkeisti. Pavyzdžiui, bankas gali pasiūlyti vidutinį vartojimo kreditą asmeniui, tačiau jeigu asmuo ketina užstatyti būstą, jis gali gauti gerokai didesnę paskolą ilgesniam laikotarpiui. Tas pats galioja ir su smulkiomis paskolomis – ypač lombarduose yra žiūrima į užstatą – kuo jis vertingesnis, tuo geresnes sąlygas gauna klientas.

Tai yra pagrindiniai principai, kurie daro įtaką paskolų sumoms bei terminams.