Mano kreditas – ką turiu žinoti apie jo gavimą?

Turbūt ir jums atėjo metas, kuomet galvoje sukasi mintys, kad „mano kreditas gali man pridaryti bėdų“, todėl Credito.lt siūlo ne tik refinansavimo paslaugas teikiančių bendrovių patarimus, bet ir kitą svarbią informaciją apie prasiskolinimą bei gelbėjimąsi iš sudėtingų situacijų. Šiame straipsnyje galite matyti pagrindinius patarimus, kurie leis jums išvengti nemalonumų, kuomet skolos spaudžia taip, jog net negalima ramiai miegoti. Jeigu jus ištiko bėda ir kredito grąžinti negalite laiku – turėtumėte vadovautis tam tikrais kardinaliais veiksmais.

Kai kurie asmenys galvoja, kad  štai „mano kreditas yra be didelių palūkanų“ ir dėl to nereikia baimintis vėlavimo. Ne visada palūkanų dydis įklampina asmenis į skolas. Daugiausia bėdų sudaro kredito įmokų dydžiai. Kiekvieną mėnesį dažniausiai tenka mokėti gana nemažas sumas, nes tos palūkanos nuo kredito susidaro gana nemenkos, o ypač pačioje pradžioje, kai įmokų mokėjimo metu jos yra nustatomos didžiausios. Kredito įmokos turi būti kuo mažesnės, tad jeigu jūsų situacija yra tokia, kad įmokos yra per didelės ir prasilenkiančios su jūsų pajamomis, tada siūlytume kreiptis į paskolos teikėją, ir prašyti, kad šis prailgintų kredito terminą, jeigu jis nėra maksimaliai išnaudotas. Matote, kreditoriai įprastai sumažiną metinę palūkanų normą, kuomet kredito grąžinimo laikotarpis yra labai ilgas. Tada jūsų mėnesio įmoka nebūtų tokia didelė kaip prieš tai.

„Brangiausias mano kreditas turėtų būti grąžinamas pirmiausiai“. Jeigu jūs pakliuvote į tokią situaciją, kai esate paėmę keletą paskolų, jums pirmiausia reikia grąžinti tą, kurios palūkanos yra nustatytos didžiausios. Jeigu kredito termino pabaiga dar yra tolokai, siūlytume atsisakyti nereikalingų paslaugų ar jas sumažinti, kad iš papildomų pinigų brangiausią kreditą galėtumėte grąžinti anksčiau laiko. Tada tokios situacijos metu kredito teikėjui kyla reikalavimas perskaičiuoti palūkanas. Jūs tada palūkanas mokėsite ne visas, kurios nurodytos kredito sutartyje – jos bus naujos ir gerokai mažesnės. Taip turi būti nuolatos, kuomet kreditas yra grąžinamas greičiau nei per nustatytą laikotarpį.

Nereikalingų paslaugų atsisakymas yra geriausia išeitis. Apžiūrėkite savo televizijos, interneto, mobiliojo ryšio bei kitas panašias paslaugas – sumažinkite planus ar visai atsisakykite, jog galėtumėte mokėti mažesnes įmokas. Blogiausiu atveju – pasinaudokite kredito refinansavimu.