Mažos paskolos palūkanos negarantuoja, kad viskas bus gerai

Ieškote galimybės pasiskolinti, bet, atradę geriausią pasiūlymą, nusprendėte, jog tokią paskolą bus lengva grąžinti? Joks finansinis įsipareigojimas nėra grąžinamas lengvai. Jums reikia žinoti svarbiausią skolinimosi informaciją – mažos paskolos palūkanos nereiškia, kad jūsų įsipareigojimai bus lengvai vykdomi, nes jums gali nutikti įvairiausių situacijų. Tuo labiau, kad ne visada kreditoriai pateikia svarbią informaciją t.y. net ir mažos palūkanos gali turėti kažkokių užslėptų niuansų, kurie keltų grėsmę jūsų finansinei reputacijai.

Mažos palūkanos reiškia, kad pati paskola nėra brangi.

O jūs pagalvojote, kad galbūt jūs sumokėsite ne tik už paskolą, bet ir už jos „administravimą“ ar „sutarties sudarymą“? Taip, palūkanų norma rodo kiek yra įkainojama pati paskolos suma. Palūkanų norma yra skaičiuojama pagal metus t.y. kokį procentą paskolos sumos jūs sumokėsite kreditoriui už paskolintus pinigus. Kiti mokesčiai gali būti tokie dideli, kad net nepatikėsite tuo ką matote. Yra tokių kreditorių, kurie vartojimo paskoloms taiko labai didelius mokesčius t.y. palūkanas, o taip pat nustato ir kažkokius mistinius administravimo mokesčius klientui to net nepastebint. Tai yra teisių pažeidimas. Grietas kreditas turi būt suteikiamas nurodant bendra kredito kainą, kurią sudaro viskas.

Mažos kredito palūkanos nereiškia, kad tai galutinė suma.

Trumpai tariant, juk galite matyti visas nurodomas paslaugų sumas. Pavyzdžiui, jeigu jūsų palūkanų suma per metus iš viso bus, tarkime kokie 300 eurų, tai neabejotinai turite matyti ir kitus nustatomus mokesčius, jeigu jie egzistuoja. Gaila, bet kai kurie kredito teikėjai nustato minėtus mokesčius ne ką mažesnius. Pavyzdžiui, nutraukus paskolos sutartį anksčiau laiko, kai kurie kredito teikėjai reikalauja sumokėti „150 eurų“ administravimo mokestį. Spėkite ar privalote jį mokėti? Žinoma, kad ne. Jums negali būti jokių baudų ar administravimo mokesčių, kurie būtų per dideli ir didesni negu nustatyta kredito kainos metinė norma.

BVKKMN reiškia visą sumoką sumą už paslaugas.

Šis terminas apima visus mokesčius t.y. į šią kredito kainos metinė normą įeina: palūkanos, administravimo mokesčiai, sutarties sudarymo mokesčiai ir kt. Jeigu ši suma viršija 200 procentų per metus, jūsų teisės yra pažeidžiamos.