Neteisėta kreditų teikimo veikla: ką reikia žinoti?

Ieškote kur galėtumėte pasiskolinti pinigų? Pradėjote domėtis apie fizinių asmenų teikiamas paskolas? O žinojote, kad jie ne visi šia veikla užsiima teisėtai? Mūsų šalyje vis dar yra nelegalių paskolų teikėjų, kurie pinigus skolina būdami šešėlyje. Jie taip slepia mokesčius, o neretai pridaro bėdų ir patiems skolininkams. Dabar norint užsiimti teisėta pinigų skolinimo veikla, reikia įdėti pastangų bei lėšų į licencijavimą bei kitus įgyvendinamus reikalavimus. Tų reikalavimų yra daug, todėl drąsiai galima sakyti, kad ne kiekvienas gali užsiimti paskolų teikimu.

Kreditų teikimo verslu užsiimti teisėtai gali tik įmonės. Joks privatus asmuo negali nuolatos skolinti pinigų už palūkanas kitiems žmonėms. Tokia veikla yra nelegali. Svarbiausia tai, kad patys tokie skolintojai žino, jog jų veikla yra neteisėta, o kai atsitinka bėdos, jie kreipiasi į teismus dėl skolos priteisimo. Paradoksas, bet teismai visada yra jų naudai, nors jie ir elgėsi neteisėtai. Joks fizinis asmuo paskolų negali teikti kitam asmeniui, jeigu už tai jis reikalauja mokėti palūkanas.

Pinigų skolinimo veikla yra reglamentuojama įstatymų. Tai reiškia, kad prieš skolinant pinigus, tokie privatūs asmenys privalo įvertinti jūsų mokumą. Kaip gi jie tai padaro? – jie to nedaro. Jų garantija dažniausiai būna skolos raštelis. Jie jokiu būdu netikrina kažkokių duomenų, nes susitikus gyvai, asmuo, kuris skolinasi, išrašo vekselį ir tiek. Tai yra skolą įrodantis dokumentas, kuris dažnai būna pasirašomas neteisėtai – nuslepiant palūkanas. Įsivaizduojate kaip jūs galite sau pakenkti? Galime trumpai paaiškinti – jeigu pasiskolinate pinigų su vekseliu, jūs jame įrašote, kad gaunate didesnę sumą nei iš tiesų jums paskolina. Kas atsitinka? Automatiškai, teismas bei antstolis nemato jokių palūkanų, todėl pinigus paskolinęs asmuo gali reikalauti jų vėl – teismo sprendimu jums bus priteistos mokėti ir kasmetinės palūkanos pagal galiojančius teisės aktus. Jeigu atsitiktų nelaimė ir negalėtumėte grąžinti tokios skolos, jūs kaip reikiant įbristumėte į skolas, nes nežinosite kokias palūkanas iš tiesų mokėsite nesėkmės atveju.

Pinigų skolinimasis turi būti atsakingas – skolinkitės tik iš tų, kurie tai daro legaliai.