Paskolos kai kuriems asmenims negali būti suteikiamos

Kiekvienam ieškančiam kredito tenka susidurti su kliūtimis, kurios dažniausiai būna teisiškos. Dabar pinigų skolinimo veikla griežtai kontroliuojama, todėl ne visiems tenka galimybė pasinaudoti tokia paslauga. Paskolos bus suteikiamos tik tada, jeigu kreditoriui bus aišku, kad asmuo atitinka visus kriterijus, kurių be abejo yra daug. Nereikėtų pamiršti ir skolintojų nustatomų vidinių taisyklių – jos taip pat yra su laiku keičiamos siekiant išvengti nesąžiningų asmenų dėmesio. Kreditai bei paskolos dabar suteikiami pagal įstatymus, tad pirmiausia jūs turėsite juos atitikti.

Mažiausias amžius, kurio turi būti klientas – 18 metų. Tai yra apibrėžiama tiek civiliniame kodekse, tiek ir vartojimo kredito įstatyme. Esmė tame, kad pilnamečiai ne visada yra dirbantys ar gaunantys pajamas iš kažkokios veiklos, todėl grįžkime į pradžią – dažniausiai kreditorių vidinės taisyklės nustato, kad pinigai bus skolinami tik turintiems nemažiau 19 metų. Nereikėtų iškart galvoti, kad jūsų teisės yra pažeidžiamos ar kažkaip kitaip esate diskriminuojami – tai nėra taikoma šioje srityje.

Veiksnumo apribojimą turintys žmonės negali imti kredito, nes tai draudžia įstatymai. Neveiksnūs žmonės neturi galimybių gauti paskolos dėl to, kad neaišku ar jie suvokia savo veiksmus bei galimas pasekmes. Kiekvienas kreditorius tokią kliento būseną gali matyti tam tikrame registre – jeigu teismas yra asmenį pripažinęs neveiksniu, jis įrašomas į tam tikrą duomenų bazę, prie kurios prieigą dažniausiai turi visi kreditoriai.

Gyvenantys užsienio valstybėje kartais sugeba pasiskolinti internetu iš lietuviškų bendrovių, tačiau esmė tame, kad ši spraga greitai bus ištaisyta. Dabar kiekvienas Lietuvos pilietis privalės pateikti informaciją apie išvykimą į užsienio valstybę. Žinoma, kol informacija įsitvirtins, gali būti tam tikrų tarpų, kurių metu kreditoriai informacijos apie gyvenamosios vietos pasikeitimus nematys, tačiau tai nekeičia esmės – gyvenant kitur, nesimatys jūsų gaunamų pajamų.

Taip pat gana aktuali informacija tiems, kurie jau skaitė apie būsimus VMI planus. Dabar mūsų šalyje mokesčių inspekcija lengviau gaus duomenis apie kitose šalyse gyvenančių žmonių pajamas, todėl tai gali būti gana nemenka kliūtis, jeigu slepiate mokesčius ar nesate jų sumokėję – jūs įtraukiamas į skolininkų sąrašą, o tada kredito gauti negalėsite.