Paskolų refinansavimas – būdas išbristi iš keblių skolų

Neretai prasiskolinusiems žmonėms tenka susidurti su įvairiomis problemomis, tačiau vienas efektyviausių jų sprendimo būdų yra – paskolų refinansavimas. Tai yra gana geras sprendimas kiekvienam norinčiam sumažinti savo mokamų įmokų sumą. Tai jų neatleidžia nuo prievolės mokėti skolas nustatyta tvarka. Ši paslauga yra tarsi paskolos suteikimas, bet vaizdžiai tariant, ta paskola yra perimama kito kreditoriaus. Visus šios paslaugos pagrindinius bruožus aprašome žemiau, tad siūlytume apie tokią galimybę pagalvoti kiekvienam sprendžiančiam savo finansines problemas.

Paskolų refinansavimo principas yra elementarus – jūs perkeliate turimą finansinį įsipareigojimą pas kitą kredito teikėją. Žinoma, čia taip pat pasitaikys įvairių niuansų. Pavyzdžiui, ne visi kredito tiekėjai sutinka veltui perleisti skolą kitam žmogui – tenka sumokėti tam tikrus mokesčius. Tai yra tarsi skolų pirkimas, o jis galimas Lietuvoje bet kokiu atveju, svarbiausia, kad naujas kreditorius susitartų su senuoju. Tai atsilieps ir jums, bet dažniausiai – atsiliepimas būna gerąja prasme.

Nepaisant to, kad jums galbūt teks padengti skolos perleidimo mokesčius, jums ženkliai sumažėja palūkanos bei įmokų sumos. Dažniausiai, tokia procedūra yra atliekama kai skolininkas atranda kitą kreditorių, kuris tokią pačią paskolą būtų suteikęs daug geresnėmis sąlygomis. Tie kas teikia refinansavimo paslaugą, dažniausiai pabrėžia, kad klientas gauna mažesnes palūkanas bei ilgesnį paskolos terminą. Čia rinktis reikia klientui – prasiskolinusiam žmogui galbūt pakaktų ir palūkanų sumažinimo, nes automatiškai mažėtų ir įmokos suma, kurią jis jau be jokio vargo galėtų padengti. Jeigu prailginamas kredito terminas, tai įmoka vėl gi mažėja. Tiesiog, čia būtina kiekvienam peržiūrėti savo galimybes.

Paskolų refinansavimu dažnai negali pasinaudoti tie asmenys, kurie yra akivaizdžiai piktybiški. Tai reiškia, kad jūs galite kažkiek vėluoti, bet privalote atidėti paskolų įmokas sumokėdami mokesčius, tačiau jūs negalite apskritai vengti skolos gražinimo. Kas norės pirkti nesąžiningo žmogaus skolą? Taip tik dar daugiau vargo patirtų naujas kreditorius. Refinansavimu turbūt negalėtų pasinaudoti asmenys, kurie nebegauna jokių pajamų, kuriomis anksčiau mokėdavo skolas, nes vėl gi – tokie asmenys naujiems kreditoriams neatrodo patraukliai.

Jeigu esate sąžiningas asmuo, kuris visada vykdo savo įsipareigojimus, savo mėnesines įmokas galite sumažinti pasirinkdami paskolų refinansavimą, tad jums lieka tik ieškoti kreditoriaus, kuris teiktų tokią paslaugą.