Pinigų skolinimas fiziniams asmenims Lietuvoje

Kartais kiekvienam žmogui tenka svarstyti galimybę paskolinti pinigų draugui ar šiek tiek pažįstamam žmogui, tačiau pastebima, kad kai kurie fiziniai asmenys užsiima tokia veikla nuolatos – už palūkanas skolina pinigus jų prašantiems asmenims, o tai dažniausiai daroma nuotoliniu būdu. Reikėtų žinoti, kad fiziniai asmenys pinigų skolinimosi veikla užsiimti negali, tačiau ir čia yra pastebimos tam tikros spragos, nes visgi – skelbimų portaluose daug skelbimų, kuriuose kiti žmonės viešai skelbiasi galintys suteikti finansavimą tiek įkeičiant turtą, tiek ir be jo. Ar tai yra legalu?

Vartojimo kreditai yra teikiami tų įmonių, kurios įtraukiamos į davėjų sąrašą. Tai reiškia, kad ši komercinė veikla yra reglamentuojama įstatymų, o esminis principas yra tas, kad paprasti fiziniai asmenys vartojimo kreditų teikti negali. Tai reiškia, kad tokia veikla turi užsiimti tik įmonės. Kaip bebūtų, tačiau yra išnaudojamos spragos.

Viena pagrindinių spragų yra ta, kad vartojimo kredito davėjas gali skolinti pinigus fiziniams asmenims jeigu jis įtrauktas į minėtą sąrašą, tačiau niekas nereglamentuoja kieno pinigus galima skolinti. Tai reiškia, kad jau ir Lietuvoje pasirodė pirmosios tokios įmonės, kurios suteikia galimybę paprastiems žmonėms skolinti pinigus už palūkanas. Jos paprasčiausiai ima žmonių pinigus ir skolina savo klientams. Esmė ta, kad tokios įmonės suburia klientus bei privačius skolintojus. Tokia įmonė nustato kam skolinti galima, o kam ne. Skolinimo metu, skolintojai nustato kokią dalį paskolos norės suteikti, ją perveda tai įmonei ir taip tol, kol bus surinkta visa paskolos suma. Ji pervedama kredito prašančiam žmogui. Taip pat reikėtų pabrėžti, kad čia pati tokia įmonė nerizikuoja niekuo – ji neskolina savo pinigų, ji skolina tik kitų žmonių pinigus. Tokios sistemos yra pagrindinis būdas toliau teikti kreditus nuotoliniu būdu. Na daugelis tai įvardija – investavimu į paskolas.

Kas liečia kietas spragas – skolinti pinigus fiziniai asmenys gali tuo atveju, jeigu nėra palūkanų. Juk jums niekas negali uždrausti skolinti pinigų draugui ar pažįstamam? Dažniausiai yra pasirašomas vekselis, o čia ir visas smagumas – paskola suteikiama, o vekselyje nurodoma didesnė suma, todėl sunku įrodyti, kad asmuo skolino pinigus už palūkanas. Tai taip pat populiarus skolinimo būdas.