Paskolos iš fizinių asmenų

Norite greitai pasiskolinti pinigų, bet nenutuokiate į kuriuos kreditorius reikėtų kreiptis? Dabar paskolos iš fizinių asmenų yra gaunamos lygiai taip pat paprastai kaip ir iš įmonių. Tiesa, skolinantis iš paprastų žmonių, būtina pasidomėti kur reikėtų ieškoti tokių kreditorių, nes nevisi tokie privatūs skolintojai užsiimą kreditų teikimo veikla teisėtai. Kai kurie asmenys galbūt net gi verčiasi tokia komercine veikla nelegaliai – skolina lygiai tokia pačia tvarka kaip ir greitųjų kreditų bendrovės. Turite žinoti, kad jeigu vartojimo kredito ieškote tarp fizinių, tai legalumo čia galite nesitikėti – visi vartojimo kreditai gali būti teikiami tik įmonių t.y. juridinių asmenų.

Kiekvienas norintis pasiskolinti, turėtų pasidomėti kam šiuo metu leidžiama teikti vartojimo kreditus, o kame ne. Dabar vartojimo kredito įstatymas kaip reikiant suvaržė tokią fizinių asmenų veiklą – visi šie žmonės turi registruoti įmones bei atitikti kitus reikalavimus tam, kad jie būtų įtraukti į kredito teikėjų sąrašą. Kiti asmenys, kurie verčia pinigų skolinimu, tai daro šešėlyje arba apeinant įstatymus per specialias sistemas. Lietuvoje viena po kitos atsiranda vis nauja bendro finansavimo sistema, kuri leidžia paprastiems žmonės burtis į grupes ir kartu finansuoti paskolų suteikimą.

Paskolos iš fizinių asmenų legaliai gali būti gaunamos tik per tokias sistemas. Paprasčiausiai, jose norintys pasipelnyti, tiesiog investuoja norimą sumą į paskolos suteikimą kažkokiam žmogui. Pavyzdžiui, kažkoks asmuo nori gauti paskolą, o suma didelė. Tada tas žmogus pateikia paraišką toje sistemoje, o sistemos administratoriai patikrina mokumą bei atlieka kitas standartines procedūras. Jeigu asmuo atitinka reikalavimus, jo paraiška yra rodoma sistemoje t.y. ji tada yra matoma tiems, kurie norėtų kažkokią sumą investuoti į tą paskolą. Tada keli ar daugiau žmonių tiesiog „susimeta“ visą paskolos sumą, o sistema perveda tą sumą paskolos prašančiam asmeniui. Žinoma, sistema pasiima savo mokestį. Tai yra vienintelis ko gero sąžiningas būda skolinti pinigus nepažeidžiant įstatymų, o visi kiti, kaip minėjome, yra tiesiog bandymas dirbti šešėlyje ir slėpti mokesčius. Kitur skolintis iš fizinių asmenų būtų per daug rizikinga, nes galima pataikyti ant sukčių.