Kas nutiks paskoloms bei kreditams išėjus į kariuomenę?

Kalbos dėl Lietuvos geopolitinės padėties nerimsta, o ypač pastebimas didžiulis nerimas tarp tų, kurie yra paėmę būsto paskolas ar kitus įprastus vartojimo kreditus. Nors bankai yra pasiryžę atidėti paskolų įmokų mokėjimą, vis tiek lieka tam tikrų niuansų, kurie galbūt bus nuostolingi į kariuomenę pašauktiems vyrams. Daug problemų sudaro tai, kad nemaža dalis būsimų šauktinių jau yra įsipareigoję, nes visgi – tokio amžiaus žmonės jau pradeda kurti savo gyvenimą, o tiksliau, būsto pirkimas tokio amžiaus žmonėms yra vienas aktualesnių klausimų. Tas pats galioja ir vartojimo kreditams, o jų apskritai yra paėmę vos ne didžioji dauguma. Kas gi nutiks su tomis paskolomis išėjus į kariuomenę?

Bankai nėra nusiteikę taip geranoriškai kaip norėtųsi.

Girdėjote, kad bankai nusprendė atidėti paskolos mokėjimą būsimiem šauktiniams? Manote tai visai puiku? Reikėtų į viską pažvelgti kitu kampu – kiekvienas žmogus, kuris yra sudaręs būsto paskolos sutartį, turi matyti punktą, kuriame yra apibrėžiama galimybė, kad per paskolos mokėjimo laikotarpį būtų atidėti jos gražinimą 9-12 mėnesių laikotarpiui. Tokia galimybė yra taikoma vos ne kiekviename banke, tad sakyti, kad bankai yra supratingi – neverta, nes bet koks žmogus tuo gali pasinaudoti net jeigu jis ir nebus pašauktas į kariuomenę. Taip pat išlenda gana nemalonus niuansas – paskolos mokėjimas bus atidedamas, tačiau palūkanas mokėti vis tiek reikės. Mokėjimo grafike dažniausiai galite matyti palūkanų sumą t.y. grafike dažniausiai matoma kas sudaro paskolos įmoką – gražinama dalis + palūkanos. Tos palūkanos nėra mažos ir ko gero kiekvienam šauktiniui tai sukels nemalonumų, nes abejojama ar gaunamos išmokos už tarnybą pakaks tokiai paskolos įmokai padengti, kai tuo tarpu, teks mokėti ir kitus mokesčius.

Vartojimo kreditams galioja tas pats, tačiau kai kurios bendrovės nėra nusiteikusios padėti.

Populiariausios greitųjų kreditų bendrovės internetu skolina su galimybe atidėti paskolos įmoką. Čia vėl gi – mokamos tik palūkanos. Viskas būtų gerai, jeigu jūsų paskolos terminas eitų į pabaigą, nes automatiškai pratęsimo mokestis būtų mažėjantis, tačiau jeigu ką tik paėmėte kreditą, tai jį pratęsinėti vis tiek kainuos gana nemažai, priklausomai nuo paimto kredito dydžio. Čia svarbu pabrėžti, kad kai kurios kreditų bendrovės net nesuteikia galimybės kredito grąžinimą atidėti – jeigu prieš tarnybą paimsite greitąjį kreditą iš tokios bendrovės, tai turėsite jį gražinti laiku, nes kitu atveju gali kauptis delspinigiai, o tada ir bėdų dar daugiau prisidarysite.

Po paskutinio posėdžio paaiškėjo, kad dauguma šauktinių, turinčių būsto paskolas, galės lengviau atsikvėpti, nes jiems bus galimybė sustabdyti paskolos mokėjimą kartu su palūkanų išmokėjimo – jos bus atidedamos. Tiesa, grįžus iš tarnybos, asmuo galės rinktis ar jam sumokėti visą palūkanų sumą iškarto ar tiesiog keisti visą įmokų mokėjimo grafiką.

Viskas priklausys nuo vyriausybės priimamų įstatymų – jeigu jie neįpareigos kreditorių sustabdyti paskolų įmokų reikalavimų, tai šios išvardintos sąlygos bus taikomos kiekvienam šauktiniui.