Kredito unijų pagrindinės savybės

Jeigu svarstote apie skolinimosi galimybes kredito unijose, siūlytume pirmiausia išsiaiškinti kam jos teikia paskolas, o kame ne. Tai yra institucijos, kurios labai panašios į bankus – jos teikia analogiškas paslaugas, tačiau didžiausias skirtumas tas, kad jų paslaugos yra teikiamos ne visiems, o būtent regionų gyventojams. Kredito unijų yra daug, o tai reiškia, kad jeigu jau norite skolintis iš jų, jums riekia ieškoti būtent tos unijos, kuri veikia jūsų mieste ar rajone. Taip, pavyzdžiui nuvykę į Kauną, jūs ten paskolos iš vietinės kredito unijos negausite.

Kredito unijos riboja narių skaičių.

Tai reiškia, kad jais tapti galima tik tada, kai asmuo yra tos savivaldybės gyventojas. Kiekviena kredito unija tai akcentuoja, todėl pirmiausia ką turėtumėte žinoti, tai būtent faktas, jog skolintis galima tik iš vietinių unijų, į kitus miestus net neverta vykti. Būtent regiono teritorija yra vienas iš rodiklių, kuris nurodo kas gali tapti unijos nariais.

Sakydami „nariai“, turime galvoje tai, kad tik jie gali gauti paslaugas iš šių unijų.

Paprasčiausiai, kredito unijos yra tokios institucijos, kurios savo paslaugas teikia tik nariam. Jais tapti gali tam tikri asmenys, kurie atitinka unijos keliamus reikalavimus. Vieną iš jų jau įvardijome, tad jeigu norite detalesnės informacijos pagal ką būtų galima spręsti ar būsite nariu, siūlome ieškoti konkrečios unijos ir pasiteirauti interneto svetainėje nurodytais kontaktais.

Įprastai, kiekviena kredito unija, priimdama naujus narius, iš jų prašo sumokėti pajaus mokestį. Tai reiškia, kad nariais tampa tie, kurie susimoka nurodytą sumą. Ji dažniausiai būna visur vienoda. Pajaus mokestis yra reguliuojamas įstatymų, todėl jis negali būti mažesnis nei yra nurodyta jame. Aišku, kai kurios unijos gali pakelti jį savo nuožiūra. Pajaus mokestis yra negrąžinamas nutraukus narystę.

Apie unijas turėtumėte žinoti ir tai, kad jos siūlo viską ką siūlo ir komerciniai bankai. Čia paskola gauti gali tiek privatūs fiziniai asmenys, tiek bendrijos, tiek įmonės, tiek ūkininkai. Viskas priklauso nuo kreditavimo sąlygų, kurios kiekvienam besiskolinančiam yra taikomos skirtingai.